כשהטבע והאומנות נפגשים

מזרקות צמודות קיר לבחירה בעיצובים שונים.

קיר מים לגינה

המילה האחרונה היום בעיצוב פנים וחוץ בתחום מזרקות ומפלי מים הם מפלי מים צמודים לקיר , הנבנים בעבודת יד אומנותית בכול גודל נדרש ובכול עיצוב טקסטורה. כל טקסטורה יוצרת מראה אחר של זרימת המים כתוצאה מהטקסטורה השונה. לכן באומנות מפלי הרים האומנים מכינים את המגוון הגדול ביותר בארץ הקיים של מזרקות וקירות מים.

טקסטורת פסים יפנית או טקסטורת שמים ועננים או טקסטורת אבן צפחה שטוחה או בזלת פסים או צפחה פסים הם העיצובים הנדרשים יותר. במזרקת קיר זכוכית שקופה אנו משתמשים על מנת להעביר את האור המשתקף, מפל קיר מים מזכוכית יכול לשמש כמחיצה שקופה למחצה, ניתן להפריד אתו בין חללים וחדרים, לחסום מעבר ועדין להשאיר מעבר של אור טבעי עם תמונה מדהימה של זרימת מים מרעננת על קיר מים מזכוכית, מעבר לכך לא מומלץ לשים מזרקת קיר זכוכית צמודה לקיר, מאבדים את יופי השקיפות ואז כבר עדיף מהאפשרויות האחרות שהם הרבה יותר יפות מזכוכית. מזרקות מים ומפלי קיר אחרים ניתן להצמיד לתוך הקיר בקו הקיר על ידי בנית נישה עם קיר גבס ולקבל מראה מושלם בקו נקי ונעים למראה ולאוזן, מראה המים היורדים ומושהים על ידי טקסטורת פסים או ציפחה יוצרים גלי מים על לוח מפל המים ומעניקים מראה מדהים ומהפנט.

מזרקות מסוג קירות מים הן כיום אחד מסוגי המזרקות הפופולאריים ביותר. קירות מים מאפשרים לנו לקבל מצד אחד תמונה רחבה של מפל מים לאורך ולגובה שאנו רוצים (ובהתאם למקום שיש לנו), ומצד שני לחסוך במקום בשל היות מפל המים דק בעוביו, כ 8 -7 ס"מ בלבד, ולכן הוא אינו תופס מקום רב בבית או בגינה.
ניתן להצמיד את קיר המים לקיר קיים בבית או בגינה / מרפסת וכך לקבל דקורציה מיוחדת כתמונה או קיר של תבליט אומנותי. המראה שמתקבל הוא של מראה אבן המשלב בין מראה יפה ומרתק של מים הזורמים על זיזי האבן ובין צלילי מים נעימים לאוזן כמו בטבע. כמובן שמזרקת קיר מים משמיעה צליל השונה במקצת ממזרקת קיר עם תבליט במראה אבן אחר. יש מזרקות המשמיעות צלילים חזקים יותר של מים ויש חלשים יותר וכל אדם מתאים לעצמו לא רק את מראה קיר המים אלא גם את צליל המים הערב לאוזנו.
כיון שמזרקות מסוג קירות מים לא לוקחות מקום רב בבית, הן משמשות יותר ויותר כקיר דקורטיבי בסלון או בכניסה לבית. אנו כאומנים יוצרים גם קירות דקורטיביים ללא מים במראה אבן עם או בלי תאורה בתוך הקיר ועוד.
בעבר מזרקות קירות מים היו עשויות רק מזכוכית או ממראה או מגוף חלק אחר. כיום אנשים מחפשים יותר מאשר רק התמונה שאנו מקבלים מקירות מים חלקים. יותר ויותר מחליטים לחזור למראה הטבעי ולכן גם רבים בוחרים לבנות בסלון ביתם קיר מאבן (בריקים/לוחות במראה בטון ועוד) וכך גם יוצרים צליל מים שיותר קרוב לטבע. מזרקות של קירות מים חלקים לא נותנות צליל מים הקרוב לטבע ולכן יותר ויותר פופולארי ליצור מזרקות קיר מסוג צפחה פסים צרה או מזרקות קיר מפסי בזלת צרה או מזרקות קיר מצפחה שטוחה, או מזרקות קיר מים מתבליט אומנותי.
דרישה נוספת שהלקוחות מעלים כיום הינה שהם רוצים משהו יותר אישי שיתאים להם. לכן אנו נעזרים באומנים ישראלים ממתחם האומנים בזכרון יעקוב ואומנים נוספים, אשר יוצרים מזרקות מסוג קירות מים שהם תבליטים אומנותיים לפי רצון וחיבור הלקוח. לדוגמא: מזרקת קיר מים עם צדפים ואבן במרכז נעשתה בשיתוף הלקוח שאהב את הים והוא גם הביא את אבן הכורכר שבמפל המים. כמו כן, בחר את התבליט שאהב וביקש את השילוב בין פסי הבזלת לבין הצפחה השטוחה, בחר את הצבעים ואת אופן זרימת המים.

להכנת מזרקות מסוג קירות מים נדרש ידע וניסיון רב. היכולת לשלוט במים בדרך כזו שהמים יפלו בפיזור שווה על כל לוח המפל מבלי ליצור שטחים מתים ללא מים, ולדעת ליצור מים היורדים בכמות שווה לאורך כל נקודה על המפל הם דברים שמשפיעים על התוצאה הסופית של מראה מפל המים. רק בעבודת יד אומנותית ניתן ליצור תבליט של קיר המים כך שהמים יזרמו בעוצמה שווה על כל אורך קיר המים כך מגיעים לשליטה שמים לא יתיזו מחוץ לבית/אגנית מזרקת קיר המים.
איכות העבודה של אומנים ישראלים ביחד עם ידע וניסיון מבדלים את קירות המים מקירות מים המיובאים מסין, בעבר ניסינו כמו אחרים להוזיל ולהביא קירות מסין אך האיכות הייתה ירודה, או שמים התיזו החוצה או שלא ירדו בכמות מספקת והמראה היה חלש, או איכות החומרים גרמה לבלאי מהיר מדי. לכן היום כל המזרקות מיוצרות בישראל בבקרת איכות והלקוח מוזמן לצפות ולבחון לפני שקונה אותם.
הרבה פעמים שואלים האם המחיר הוא לפי מטר? מי שמוכר לפי מטר משמע עוסק במוצר תעשייתי, אצלנו המחיר הוא לפי זמן ההשקעה במזרקת המים המבוקשת וכל מזרקת מים היא זמן עבודה אחר לכן אצלנו באתר מוצגים המחירים לכל מזרקת מים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד