אומנות מפלי הרים 

מזרקות ומפלי מים

 עיצוב ובנית מזרקות מים אומנותיות

 ישירות מידי אומנים ישראלים

זה הזמן למזרקות מים כחול לבן אומנות ישראלית. לשם ההגינות אנו מציגים מחירים.  אנו מכינים כל מזרקה שתרצו גם באופן אישי תוך 7 ימי עבודה.

 

מזרקות צפחה פסים  |  מזרקות סולריות -מזרקת מים ירוקה  |  מזרקות - מסוג קירות מים  |  מזרקות לגינה מאבן  |  מאמרים , הוראות תפעול, הצבת מזרקה-כיוונים, ועוד  |  יום כיף : אומנות טבע ויצירה בסדנאות האומנים  |  מפל קיר מים מזכוכית  |  להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 כתבות או מאמרים שנכתבו על ידנו, וכן הפניה לכתבות ומאמרים שכתבנו

מאמר שכתבנו: "איך לקנות מזרקה לבית מבלי ליפול בפח"- תעשו חיפוש בגוגל תחת המילים- מזרקות לבית ותמצאו מאמר זה.
מאמר נוסף שכתבנו: " מזרקות מים ומפל מים גורמים נזק לברכות נוי עדיף להחזיקם בנפרד" - חפשו בגוגל תחת- מזרקות מים

המרכיב הרוחני, הרגשי והנפשי במזרקות 
המרכיב הרוחני במזרקות נובע מצליל המים שהמזרקות מפיקות.
מזרקות יכולות להיות מורכבות מחומרים שונים ולהראות שונות זו מזו,  אך אם מזרקות לא יפיקו צליל מים נעים לאוזן שישרה רוגע ושלווה אנו מפספסים את מהות המזרקות.
רוב המזרקות שאנו רואים ביום יום משמיעות בדרך כלל צלילי מים שלא נעימים לאוזנינו. המזרקות מטיחות את המים בחוזקה או משפריצות אותם ישר לתוך המים. יש מזרקות שהמים יורדים מצדף לצדף או מכד לכד ואנחנו שומעים צליל נזילה הדומה לברז פתוח. זהו צליל שאינו נעים לאוזן ואף יכול להוציא מהשלווה עד כדי כך שלאחר כמה דקות נברח מקרבת מזרקת המים.
מזרקות יכולות לתת לנו מראה ויזואלי יפה לעין אך מה עם צליל המזרקות? מדוע לא ליהנות מצליל המים?
לצליל המים במזרקות יש ריתמוס. המקצב החוזר על עצמו כאשר צליל המים שקט, רגוע ועמוק כמו במפלי מים בטבע, משרה אווירת רוגע, נועם ושלוה. מחזוריות שקטה היא ממרכיבי החיים הרוחניים החשובים ביותר, מזרקות שלא מאפשרות לצליל המים לחדור אלינו לרגש מפספסות את המרכיב הרוחני, הרגשי והנפשי.
מזרקות שנבנות כך שיוצרות צליל מים של טבע, הן מזרקות שגורמות לנו לרצות לשבת לידן באיזו נדנדה, ספסל  ואפילו בסלון ביתנו ולהקשיב וליהנות מהרוגע והשלווה החודרת אלינו.
בסדנאות האומנים בעין כרמל יושבים אומנים שמקדישים את זמנם לבנית מזרקות היוצרות צלילי מים הנוגעים במיתרי הרגש שלנו. מזרקות יכולות להיות בגדלים שונים אך חייבות להפיק צליל טבע המהנה בצורה מושלמת והרמונית. כמו שהאזנה לצלילי המים בטבע מרגיעה אותנו ומשחררת לחצים נפשיים ובכך עוזרת לנו לחדש את כוחותינו (ותורמת לבריאותנו), כך גם המזרקות שאנו מכינים: כאשר תשבו לידן ותעצמו את העיניים,  תרגישו  שלווה ורוגע.

                            

                                                "אלמנט המים" - בפנג שוואי ובקבלה                                                                                                     
החשוב מתוך חמשת האלמנטים בפנג שוואי מיצג את שיא אנרגית "היין":   המים הם "ההיריון"
שם נוצרים הדברים משם מתחילים החיים (הקבלה לכך קימת גם בתורת "הקבלה"), המים מזינים את האלמנט- העץ-
שמיצג את ההתחלות, הבקיעה, הלידה.   כשאנו רוצים שפע וזרימת אנרגיה מעצימה בבית/בגינה - נשתמש באלמנטים אלה. 
לפי הסינים וגם לפי תורת הקבלה למים יש איכות מטהרת- לכן מומלץ להשתמש במפלי מים   ומזרקות בבתי עסק, חנויות
 ובכניסה לבית ומקומות נוספים בהם עוברים אנשים רבים.
על פי הפנג שוואי מפלי מים ומזרקות מפיצים אנרגיה חיובית על ידי זרימה ותנועה של המים, בשילוב עם אלמנטים הרמוניים
 של צליל וצבע, המשפיעים עלינו באופן תת מודע.

הצבת מפל נוי- כיוונים לפי הפאנג-שואי

מפלי מים הנדבך החשוב ביותר בפנג שואי,  המים מסמלים תנועה, מרחב, אקטיביות, שפע, הצלחה מקצועית וקרירה. הצבת מזרקת מים לפי תורת הפאנג שואי בכיוונים הבאים תעצים את האנרגיה מעבר לכך שמים מעלים אנרגיה חיובית בבית ומשפרים את זרימתה בחלל החדר.

צפון: לקרירה טובה יותר בחיים ולעתיד טוב יותר.

צפון - מזרח: לידע ולמידה טובה יותר ולהתחלות חדשות בחיים.

דרום- מערב: לזוגיות טובה ומערכת יחסים טובה עם הסביבה.

דרום- מזרח: שפע רוחני-רגשי-כלכלי, צמיחה התרחבות, (צד זה הצד המועדף על ידי רוב היועצים).

 

                         הוראות כלליות לתחזוקת מזרקת נוי ביתית

1. יש למלא קודם את הקערה במים ורק אחר כך לחבר לחשמל, למלא עד קו המסומן (עיטור הדגים), יש לזכור משאבת המזרקה ללא מים תישרף.

2.יש להוסיף כל כמה ימים מים נוספים, תדירות ההוספה תלויה בגודל הקערה, יש המוסיפים כל יום במזרקות הקטנות ביותר ויש המוסיפים פעמים בשבוע-בגדולות יותר. לשים לב גורמי אידוי כמו: מזגן/מאורר, חתול, חום של מנורה, צד שמש וכדומה.

3. מומלץ להוסיף מים ללא אבנית לשמירת ניקיון המזרקה והמשאבה, : מים מזוקקים, מי גשם, מי מזגן, ממטהר מים שמטהר גם אבנית, הרתחה וקרור ושכבה עליונה- פחות מומלץ .

4. לשמירת ניקיון: לא שמים מזרקה בשמש וליד חלון להרחיק לפחות מטר מהחלון ומומלץ אף יותר, כמו אקווריום יש לשאוף לאיזון, למצב אופטימלי של כמות האור ומים מבלי ליצור ירוקת .

5.כשיש צמחים הידרופונים במזרקה לדשן אחת לחודשיים בדשן הידרופוני לשורשים

6. ניתן לנתק מהחשמל בהתאם לצורך ולהפעילו מחדש, כשיוצאים מהבית לכמה ימים יש לנתק את המזרקה מהחשמל- כי לא היה מי שיוסיף מים והמשאבה תישרף, (במזרקה עם צמחית מים כמו במבוק למלא עד הסוף במים ולנתק מהחשמל)

                                                                 ההבדלים בין מזרקות סיניות במשתלות למזרקות ישראליות מדי אמנים

ראשית אני העיר את העובדה  שנכונה לכל דבר בחיים. כשאנו לא יודעים על קימות של משהו אחר טוב יותר אנחנו פשוט מקבלים את מה שקיים כעובדה. ובאופן ספציפי כשאנו לא יודעים שיש אלטרנטיבה לקנות מזרקות טובות יותר  אנחנו קונים את הפחות טובות שהם מזרקות סיניות.
במילה מזרקות הכוונה לכל מפלי המים לגינה או מרפסת לכל מזרקות המים לגינה שאנו רואים במשתלות.
כשמסתכלים על מזרקות סיניות במשתלות וכששומעים את צליל המים במזרקות הסיניות אנחנו חושבים שכך נראות ונשמעות מזרקות ולא יודעים על קימות של מזרקות עם צלילי מים אמתיים כמו בטבע, בעלי עושר בצלילים והזהים לחלוטין לצליל המים בטבע. רק צלילים אלה יודעים להרגיע אותנו ולהשרות אווירה נעימה של כיף של שלווה ורוגע ורצון לא להתנתק ממפל המים. מזרקות אלה גם נראות טבעי יותר ולא עשויות מפלסטיק שמתפורר עם הזמן. מזרקות אלה גם לא מתיזות מים החוצה (מחלה של כל מפלי המים הסיניים) התזת מים ואיבוד מים החוצה מתאים באירופה או במזרח (כמו תאילנד) כי שם יש גשם רב, לא מתאים לישראל בעלת 9 חודשי יובש בשנה שמזרקות כאן לא יכולות להתמלא מגשם. לכיוון ההפוך, כמעט כל המזרקות הסיניות בעלות צלילי מים מרגיזים ולא נעימים, ובטח שלא מעניקים חוויה מרגיעה של צלילי מים רבים כמו במזרקות טבעיות של אמנים ישראלים. (צליל המים הדל במזרקות סיניות נובע גם מהחומר הפלסטיק לסוגיו שאינו מאפשר הענקת צלילים טבעיים וגם מחוסר הבנה  של הסיניים בנושא)
הבדל נוסף  בנתונים בין מזרקות ישראליות ידי אמנים למזרקות סיניות פרט ליופי ולצליל מים ולהתזת מים החוצה (על ידי מזרקות סיניות) הוא חומר המזרקה . מזרקות סיניות שבמשתלות עשויות חומר זול פלסטיק לסוגיו שחיי המדף שלו קצרים ,מתכלה משנה צבע וצורה לאורך הזמן.
מזרקות ישראליות מדי אמנים עשויות מתערובת חדישה של אבן, מוזאיקה ,ברזל, מלט וחומרים מפחיתי משקל. בטכנולוגיה חדישה זו מקבלים חיי מדף כמעט לנצח.
הבדל המחיר נובע כמו ההבדל בין כל מוצרים מאיכויות שונות , כמו שיש מכוניות ויש מכוניות. רק שכאן פערי המחיר הרבה יותר קטנים.  
פערי האיכות כה גדולים ומגמדים את פערי המחיר.
מזרקות סיניות טובות עולות בין2000 ל3000 שקל מזרקות טבעיות של אמנים ישראלים עולות בין 2800 שקל ל 4500 שקל. 
הבדלי המחיר הקטנים נשמרים תודות לכך שמזרקות ישראליות מדי אמנים לא נמצאות ונמכרות במשתלות על מנת לא ליצור פערי תיווך  במחיר והגדלתו לרעת הצרכן. ולכן ניתן לקנותם רק ישירות מדי האמנים.
לסיכום כדי כמו בכל דבר להשוות לפני שקונים. והדרך הטובה לפני שניגשים למשתלה הקרובה לעשות טיול לאמנים לשבת ליד מפל מים ורק להאזין לצליל המים... השאר אתם לבד תחליטו.           ההבדלים בין מזרקות סיניות במשתלות למזרקות ישראליות מדי אמנים


                                 

כיצד מזרקות מים שומרות על בריאותנו

בריאותנו ברמה המנטלית רגשית ופיזית מורכבת מרמה מאוזנת של הפרמטרים בחיינו : גורמים חיצוניים ופנימיים. מים הזורמים ממזרקת מים בצורה נכונה משפעים לטובה על בריאותנו. ברמה הפיזית- המזרקות יוצרות סירקולציה למים ויוצרות אדי מים באוויר דבר העוזר לנשימתנו, בדומה לשימוש במכשיר אדים קרים. בפרט בחורף בו אנו נוטים לחמם את הבית באמצעות חימום מלאכותי הגורם ליובש ויוצר חוסר איזון בלחות, מזרקות מים מהוות פיתרון מצוין לאיזון הלחות. המזרקות משלבות מראה אסתטי ומהנה ביחד עם הוספת לחות לאוויר. בנוסף למים יש נטיה לספוח חלקיקי אבק ובקטריות ולכן האוויר נקי וצלול יותר בסביבת מזרקת המים. ברמה הרגשית והמנטלית, מזרקות מים משפרות את מצב הרוח מרגיעות ומרעננות, מראה זרימת המים וצליל מזרקת המים גורם לאדם להירגע. כשאנו בונים מזרקות מים לבית או לגינה, אנו דואגים לכך שהמים יעלו כלפי מעלה בכמות המתאימה ויפלו בצורה נכונה על גוף המזרקה כך שצליל המים שישמע יהיה נעים לאוזן ומרגיע. מזרקות אף יכולות לעזור לאנשים הסובלים מקשיי הירדמות בגלל החזרתיות המונוטונית של המים. מחקרים פסיכולוגים מראים השפעה חיובית של מזרקות על מצב הרוח- פרמטר חשוב ביותר לאיזון בריאותנו. מחקרים רפואים בקרב סטודנטים בארה"ב הראו שיפור ביכולת הריכוז בהשפעת מים זורמים, מים הזורמים ממזרקה במונוטוניות יוצרים גם רגיעה וגם יכולת התמקדות טובה יותר. ולסיום טייפ משלי- שימו נר קטן, רצוי נר צף, בברכת המזרקה וצרו לכם פינה רומנטית בבית, גם לרומנטיקה יש חלק בשמירה על בריאותנו.

                                                           

             מפל מים טבעי ייחודי לטיהור וסינון האוויר בבית
      ולהעשרת הבית ביונים היוצרים את האוויר הטוב ביותר עבורנו
 
מפל זה משלב זרימת מים וצמחייה ייחודית מטהרת. מפל המים מסנן את האוויר בבית ונותן מענה חיוני לצורך הגובר באוויר נקי גם בתוך הבית. 
 
המפל מסנן כימיקלים נדיפים מהאוויר, ממיר פחמן דו חמצני בלילה לחמצן, יעיל בניקוי בנזן, פורמלין, קסילן, טולאן, פורמהליד ואמוניה. המים במפל סופחים חלקיקים ומזהמים  מהאוויר ומהקרקע, משחררים יונים שלילים, מורידים רמה אלרגנית, דבר המביא להפחתה בבעיות נשימה וכאבי ראש.
מפל המים יוצר סביבה המועשרת ביונים שלילים: 
הבתים בהם אנו גרים ומקומות העבודה שלנו מבודדים מיונים שליליים ומאלצים אותנו לשהות במרבית שעות היום בסביבה לא בריאה המזיקה לבריאותנו. חיבורי מחשב ומסכי טלוויזיה, אורת ניאון, מערכות חימום ומיזוג וחומרי בניה מודרניים מייצרים סביבה רוויה ביונים חיוביים. יונים חיוביים גורמים לנו לחוש עייפים, מדוכדכים ועצבניים.  מלבד האוויר המזוהם בו אנו חיים כתוצאה מפליטת גזים ממוצרים בתוך הבית ומחוץ לבית, אנו גם חשופים כל היום לכמות גדולה של יונים חיוביים ומבודדים כמעט לגמרי מיונים שליליים. יצירת סביבה רווית יונים שליליים בביתנו ובמקומות העבודה שלנו תשפר באופן משמעותי את בריאותינו. המקומות השלווים והמרעננים ביותר בעולם רווים בביליונים של יונים שליליים. האוויר בסמוך למפלי מים, ביערות, בחופי הים, הוא אוויר בעל רמה אדירה של יונים שליליים ונחשב על ידי כולנו לאוויר הטוב ביותר עבורנו.
 
הצמחייה הייחודית המשולבת במפל המים מטהרת את האוויר: 
בסוף שנות ה-80, נאס"א ואיגוד אדריכלי הנוף של אמריקה, ערכו מחקר על הצמחים הטובים ביותר לטיהור מזהמים נפוצים. ד"ר ביל וולברטון מצוות נאס"א הראה שצמח יחיד מסוג "ירקה מצויצת מגוונת" מסוגל להפחית את הרמות המסוכנות של הפחמן הדו-חמצני בחדר ב 96% תוך 24 שעות!!! 
ממצא מדהים זה סותר את האמונה העממית, לפיה אסור לגדל צמחים בחדר השינה.
כמות הפחמן הדו חמצני שצמחים פולטים במהלך הלילה היא מזערית. צמחים היו ונותרו מסנני האוויר היעילים והטבעיים, שנחשבים ידידותיים לאדם ואולם מדובר בצמחים מסוימים, שמומלצים למטרות אלו. כ-50 צמחים נבדקו ונמצאו כקולטי רעלים ומשחררי חמצן לאוויר בבית או במשרד: קיסוס החורש, דרצנה-דרקונית, שרך כליין קיפח, ספטיפילום, סנסגוריה, פוטוס, דקל ספריצי/אריקה ועוד . צמחים אלו משולבים באופן סינרגטי  במפל המים  תוך דגש על  שטיפת עלי הצמחים על ידי מפל המים וכן גידול הצמחים על מצע הידרופוני.
 
מסתבר שהאוויר שבביתנו הרבה יותר מזוהם מהאוויר שבחוץ.
נמצא  שמכשירי החשמל, בדים, ריהוט סינתטי וחומרי ניקוי  פולטים אל החלל בו כולנו גרים רעלים שונים ומסוכנים כל יום. בין החומרים הרעילים שאורבים לנו בין קירות הבית, כלולים אדי בנזן שנפלטים לחלל מיוד, צבעים ופלסטיק, וכן הפורמלדהיד - חומר שנמצא בחומרי ניקוי רבים ושעלול לגרום לאסטמה. קסילן  הנפלט מעור גומי ודפוס.
הפתרון  כמובן הוא בגידול צמחים בבית, שלא רק יקשטו את הבית, אלא יתפקדו גם כמטהרי אוויר טבעיים!!!
לכל אחד מהצמחים האלו יש יכולות לקלוט חלק מאדי הגז באוויר ובתהליכים מטבוליים לפרק את הגזים הרעילים ולהשתמש בחומרי הפירוק לבניה של חומצות אמיניות וסוכרים בצמח.
 

כללים לבניית מזרקות בגינה
לפני שאנו הולכים להתקין מזרקות בגינה אנו צריכים לחשוב ולהגדיר לעצמנו מה אנו רוצים לקבל ממזרקות בגינה. יש מזרקות שמתאימות יותר רק למראה ויזואלי נאה  ולא ניתן להיות לידן זמן רב בגלל צליל המים הלא נעים שמפיקות. יש מזרקות שלהפך,  עובדות על הרבדים הפנימיים הרגשיים והנפשיים שלנו על ידי השמעת צלילי מים שיוצרים לנו תחושות עמוקות של רגיעה והנאה ורצון רב לרבוץ בהנאה לידן. כמובן שיש גם מזרקות שיוצרות צליל מים של פכפוך שהוא לא הצליל המיוחד שנכנס פנימה לתוכנו  אך בהחלט נותן לנו  צלילי מים נעימים.
שימו לב צליל המים הוא הדגש הראשוני החשוב ביותר בבחירת מזרקות לגינה שכן אנו נשמע כל העת את צלילי המים של מזרקות הגינה.
דגש נוסף הוא המרחק של מזרקות מפינת הישיבה בגינה ומחלונות הבית וחדרי השינה, יש מזרקות שמשמעיות צליל חזק ואותן אנו נרחיק יותר מ3-5 מטר מפינת הישיבה, מזרקות שמשמיעות צליל נחל מהנה בעוצמה בינונית נתקין במרחק 2-3 מטר וכך הלאה.
שיקולים נוספים כמה אנו מוכנים להשקיע בתחזוקת מזרקות המים, יש מזרקות הדורשות יותר תחזוקה ויש פחות, וכך גם לגבי ברכת המזרקות יש ברכות מושקעות יותר עם צמחיה ודגים הדורשות טיפול רב מול מזרקות עם כלור בלבד עם הרבה פחות השקעה וטיפול.
פרמטרים חשובים נוספים בשיקול מיקום מזרקות הם: שמש רבה, רוחות חזקות ,עצים מלכלכים בסביבה. חיות בר בסביבה, קירבה לכביש רועש ועוד פרמטרים יותר מיוחדים . לכל בעיה יש פתרון בבניית מזרקות ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים העוסקים כל העת בבניית מזרקות.
 
 

אומנות מפלי הרים- קניה ישירה מידי אומנים || סדנאות האומנים עין כרמל 052-8707443

בניית אתרי תדמית - Mani-Design

לייבסיטי - בניית אתרים